Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa prowadzi do regularnego i ciągłego uwalniania czynników wzrostu w ciągu jednego tygodnia od zabiegu. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące. Prosta procedura pozyskania fibryny bogatopłytkowej wykorzystuje jedynie fizjologiczne właściwości krwi. Krew jest pobrana i odwirowana bez żadnych antykoagulantów oraz sztucznych aktywatorów. Zabieg z fibryny bogatopłytkowej stosujemy, gdy występują znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek. Gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku. Fibrynę podaje się również do stawów a także do kręgosłupa w celu leczenia chorób narządu ruchu a także w przypadku zmian zwyrodnieniowych lub trudno gających się ran.
Czym jest fibryna bogatopłytkowa (IPRF) i do czego służy ?
I-PRF (InjectablePlateletRichFibrin) to krwiopochodne materiały autologiczne pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. To koncentraty płytkowe zawierające szereg czynników przyspieszających andiogenezę, tj. tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek.
Czym się różni fibryna od osocza bogotopłytkowego?
Osocze jest koncentratem płytek krwi, który zawiera szereg czynników przyspieszających tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek. Fibryna to koncentrat płytek, zawieszony w matrycy fibrynowej. Dzięki tej strukturze płytki krwi są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu oraz cytokin, powodują też migrację komórek macierzystych do miejsca podania. Fibryna zapewnia więc dłuższe utrzymywanie się preparatu w miejscu podania i jego dłuższe działanie w porównaniu do osoczabogatopłytkowego. Jej skoncentrowana formuła pozwala osiągnąć jeszcze większei bardziej widoczne efekty w postaci przebudowy, regeneracji i naprawy struktur skóry, między innymi dzięki zawartości komórek macierzystych.
Okres rekonwalescencji po zabiegu osoczem z fibryną
Przez kilka godzin po przeprowadzeniu zabiegu fibryną w miejscach iniekcji mogą być widoczne malutkie podskórne uwypuklenia, które jednak zwykle w ciągu kilku godzin od zabiegu, ustępują. Może też wystąpić zaczerwienienie w miejscach poddanych regeneracji. Najczęściej zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.
Kiedy zobaczę efekt ?
Przez kilka godzin po przeprowadzeniu zabiegu fibryną w miejscach iniekcji mogą być widoczne malutkie podskórne uwypuklenia, które jednak zwykle w ciągu kilku godzin od zabiegu, ustępują. Może też wystąpić zaczerwienienie w miejscach poddanych regeneracji. Najczęściej zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.
Wskazania do zabiegu
Zalecenia przed zabiegiem:
Zalecenia po zabiegu:
Przeciwwskazania do zabiegu fibryną bogatopłytkową (IPRF)
Zabieg fibryną bogatopłytkową jest bezpieczny ze względu na jego autologiczność. Źródłem pochodzenia fibryny jest organizm pacjenta, a wiec jest pewność, że doskonale się wchłonie i spełni swoje zadanie. Mimo to, jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej wymaga konsultacji lekarskiej i wykluczenia pewnych stanów czy chorób u pacjenta. Są to m.in.:
Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska w celu zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa.

Cena zabiegu
od 700 do 1 100 zł

Czas zabiegu
30 min

Liczba zabiegów
raz na 6 miesięcy

Obszar wykonania
stawy / lędźwie
/ kręgosłup