Usuwanie zmarszczek mimicznych

Toksyna botulinowa, znana szerzej jako „botoks”, ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Używa się jej m.in. do leczenia nadpotliwości i bruksizmu. Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykorzystujących botoks jest usuwanie zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki powstają w wyniku nadmiernej aktywności mięśni w określonych częściach twarzy. Mięśnie kurczą się pod wpływem sygnałów z włókna nerwowego. Wstrzyknięcie w jego okolice toksyny botulinowej utrudnia przejście impulsu po włóknie nerwowym, a to prowadzi do braku aktywności mięśnia. To właśnie przynosi efekt w postaci wygładzenia zmarszczek mimicznych. Utrzymuje się on na ogół ok. 6-12 miesięcy. Potem działanie toksyny botulinowej nieco słabnie, chociaż zdarzają się osoby, które zauważają je nawet po 18 miesiącach.

Przy użyciu toksyny botulinowej specjaliści z kliniki Medycyny Estetycznej Dr Ertuganow mogą:

  • zlikwidować zmarszczki na czole (poprzeczne i pionowe – tzw. lwie zmarszczki) i na szyi;
  • usunąć kurze łapki,
  • podnieść opadające kąciki ust.

Cena zabiegu: od 650 zł

 

Leczenie nadpotliwości botoksem

Zabieg polega na punktowym wstrzykiwaniu toksyny botulinowej w miejsca o zwiększonej potliwości. W razie potrzeby procedura ta może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Botoksu można używać do leczenia nadpotliwości dowolnego obszaru ciała: pach, stóp, dłoni, twarzy, głowy. Dawka toksyny dobierana jest przez lekarza indywidualnie do potrzeb konkretnego Pacjenta. Botoks wprowadza się za pomocą mikroigły do mięśni usytuowanych tuż pod skórą.

Blokuje on nerwy zaopatrujące gruczoły potowe, co w efekcie uniemożliwienia im nadmierne wydzielania potu. Terapia opiera się na kilku powtarzających się zabiegach prowadzących do zmiany funkcjonowania gruczołów potowych.

Cena zabiegu: od 1100zł

 

Leczenie bruksizmu

Bruksizm to schorzenie objawiające się mimowolnym zaciskaniem szczęki oraz zgrzytaniem zębami w trakcie snu. Dopóki problem nie zostanie zauważony przez kogoś z zewnątrz, Pacjent mogą nie być świadomy, że boryka się z tym schorzeniem. Nieleczony bruksizm może nawet doprowadzić do utraty zębów (powoduje ich ścieranie).

Leczenie bruksizmu botoksem polega na wstrzyknięciu botuliny w wybrane części twarzy. Substancja blokuje zakończenia nerwowe odpowiedzialne za nadmierną kurczliwość mięśni i nieświadome zaciskanie szczęki i zgrzytanie zębami. Zabieg ten przywraca spokojny i głęboki sen oraz zapobiega uszkadzaniu zębów. Dodatkowo – łagodzi rysy i odmładza twarz.

Cena zabiegu: od 1000 zł

 

Leczenie szczeliny odbytu

Szczelina odbytu to podłużny ubytek, pęknięcie anodermy, czyli skóry otaczającej odbyt na granicy skóry i błony śluzowej. Szczelina lokalizuje się najczęściej na tylnym brzegu odbytu.

Jest ona związana ze zbyt nasilonym napięciem mięśni zwieraczy odbytu, które utrudniają prawidłowe gojenie pęknięcia. Leczenie szczeliny toksyną botulinową polega na wykonaniu iniekcji zwieracza wewnętrznego odbytu w celu czasowego porażenia mięśnia, co w efekcie poprawia ukrwienie i gojenie się okolicy odbytu.

Cena: od 700 zł