Na czym polega miniabdominoplastyka?

miniabdominioplastyka

 

Miniabdominioplastyka, czyli mini plastyka brzucha to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry z dolnych partii brzucha. Wykonywany jest z powodzeniem zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Od pełnej abdominoplastyki różni się tym, że jest:

  • mniej inwazyjny,
  • wielkość operowanego obszaru jest mniejsza (abdominoplastyka to usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej nie tylko z dolnych, ale i środkowych partii brzucha, znajdujących się powyżej pępka),
  • zabieg ten nie obejmuje korekcji rozstępów mięśni prostych jamy brzusznej.

Miniabdominoplastyka trwa około godziny, Pacjent znieczulany jest miejscowo. Ciecie przeprowadzane jest na wzdłuż linii włosów łonowych (w trakcie zabiegów przeprowadzanych w naszej klinice ma ono długość 5-10 cm) dzięki czemu bliznę po zabiegu można bez problemu zakryć bielizną lub strojem kąpielowym.

 

Zalecenia po operacji

Noc po abdominoplastyce Pacjent powinien spędzić w pozycji półsiedzącej. Całkowity powrót do pełnej sprawności następuje po około 14-21 dniach. Bardzo dobrym rozwiązaniem poprawiającym końcowy efekt jest stosowanie bielizny uciskowej przez okres co najmniej miesiąca po operacji. Przeciwwskazaniem do zabiegu w przypadku kobiet jest okres karmienia piersią. Również w przypadku kobiet, które planują narodziny kolejnego dziecka zaleca się odłożenie operacji, ponieważ ciąża może zniwelować jej efekty. Warto jednak wiedzieć, że sam zabieg nie stanowi żadnej przeszkody jeśli chodzi o możliwość zajścia w ciążę i kolejny poród.

Cena zabiegu: od 12000 zł