Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych

Labioplastyka, czyli inaczej plastyka warg sromowych to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej.

To zabieg wskazany zwłaszcza kobietom, których wargi sromowe są przerośnięte, asymetryczne lub zdeformowane – mogą być więc przyczyną bólu i dyskomfortu. Przerośnięte wargi sromowe bywają także przyczyną kompleksów, powodują również, że kobieta jest bardziej narażona na infekcje intymne, może mieć też problemy w sferze seksualnej.

Labioplastyka to jedyny sposób na zmianę ich kształtu. Zabieg ten wykonywany jest laserowo i polega na usunięciu nadmiaru tkanki oraz nadaniu wargom sromowym pożądanego kształtu.

Plastyka wargo sromowych wykonywana jest w znieczuleniu, rekonwalescencja trwa ok. 6 tygodniu. W tym czasie należy powstrzymać się od współżycia.

Istnieją dwa rodzaje plastyki wargi sromowych: labiominoroplastyka (plastyka warg sromowych mniejszych) oraz labiomajoroplastyka (plastyka warg sromowych większych).

Cena zabiegu: od 3500 zł do 4500 zł

 

Leczenie żylaków odbytu

Oprócz zbiegów z zakresu ginekologii estetycznej w Klinice Medycyny Estetycznej dr Ertuganow przeprowadzamy również zabiegi proktologiczne. Wśród jest m.in. leczenie żylaków odbytu (hemoroidów). Laserowe usuwanie hemoroidów wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, w trybie ambulatoryjnym. Użycie lasera sprawia, że metoda ta jest bardzo precyzyjna, nie wymaga zakładania szwów, skraca okres rekonwalescencji, zmniejsza ryzyko powikłań.

Żylaki odbytu to dla wielu z nas wstydliwy problem, dlatego nierzadko zwlekamy z udaniem się z nim do lekarza. Nie warto z tym jednak tej wizyty odkładać, ponieważ nieleczone żylaki odbytu mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Cena zabiegu: od 1500 zł

 

Laserowe usuwanie grudek perlistych

Laserowe usuwanie grudek perlistych to zabieg proktologiczny przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, bezpieczny, mający praktycznie 100 proc. skuteczności i nie pozostawiający blizn. Tuż po jego wykonaniu Pacjent wraca do domu i nie wymaga rekonwalescencji. W ciągu doby po zabiegu zaleca się unikanie kontaktów seksualnych i masturbacji. U niektórych mężczyzn w miejscu usuniętych grudek perlistych mogą pojawić się niewielkie strupki, które znikają w ciągu maksymalnie 10 dni od zabiegu. Do tego czasu w trakcie kontaktów seksualnych należy używać prezerwatywy.

 

Czym są grudki perliste i kłykciny kończyste?

Grudki perliste (łac. papillomatosis coronae penis) to niewielkie zmiany na prąciu, wyczuwalne pod palcem. Mają lekko białawy lub cielisty kolor i rozmiary w przedziale 0,5-4 mm. Otaczają koronę żołędzia lub rowek żołędny prącia. Układają się dosyć regularnie, w 2-3 rzędach, nie są bolesne. To naturalna zmiana fizjologiczna, nie mająca podłoża chorobowego (wirusowego czy bakteryjnego). Nie można się nimi zarazić. Zdarza się, że są mylone z kłykcinami kończystymi, wywoływanymi przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).

Kłykciny pojawiają się również w okolicach narządów płciowych (u kobiet i mężczyzn), mają formę grudek, czasem kalafiorowatych zmian, które mogą ulegać nadmiernemu rogowaceniu. Są chorobą w przypadku której należy jak najszybciej rozpocząć leczenie. Grudki perliste natomiast należy rozpatrywać w kategoriach defektu kosmetycznego.

Cena zabiegu: od 500zł do 1500zł