Laserowe i chirurgiczne usuwanie znamion skórnych

lipotransferKażdy człowiek posiada na ciele pieprzyki, włókniaki, kaszaki i inne nieestetyczne zmiany. Zmiana obecna od urodzenia często może być bagatelizowana, jednak warto wiedzieć że niepozornie wyglądający pieprzyk bez odpowiedniej ochrony może przekształcić się w groźny dla życia nowotwór skóry.

W Klinice dr Ertuganow zmiany barwnikowe, włókniaki, ziarniniaki itp. są usuwane metodą laserową bądź chirurgiczną. Metodę usunięcia proponuje lekarz, po obejrzeniu zmiany i wywiadzie z pacjentem. Lekarze zawsze starają się tak dobierać leczenie, aby było ono skuteczne i bezpieczne, a obszar pozabiegowy pozostał gładki. Większe zmiany są usuwane chirurgicznie przy znieczuleniu miejscowym. Drobne pieprzyki zwykle są usuwane laserowo – zabieg ten jest również wykonywany przy znieczuleniu miejscowym, jest bezpieczny, bezbolesny i bardzo krótki.

Znamiona które usuwamy to m.in.: pieprzyki, włókniaki, brodawki wirusowe, papillomy, tłuszczaki, kaszaki, naczyniaki, ziarniniaki, gruczolaki, prosaki( również w okolicach intymnych), różnego rodzaju znamiona barwnikowe, kurzajki, a także blizny i wrastające paznokcie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu

 

Cena zabiegu jest uzależniona od ilości i wielkości posiadanych zmian. Przedział cenowy zaczyna się od 300 zł.

W przypadku chirurgicznego wycięcia zmian istnieje możliwość zbadania pobranego materiału. Koszt badania histopatologicznego jednej zmiany to 50 zł.

 

Usuwanie zmian skórnych w okolicach intymnych

Okolice intymne tak jak całe ciało również są podatne na występowanie różnego rodzaju znamion i wykwitów. Najczęściej w tych obszarach pojawiają się kłykciny kończyste a u mężczyzn dodatkowo grudki perliste, które występują najczęściej na prąciu. Kłykciny kończyste u obu płci mogą pojawić się przy na prąciu i wargach sromowych, ale także w okolicy odbytu.

W naszej klinice usuwamy je przy znieczuleniu miejscowym. Nie używamy do tego skalpela lecz lasera CO2, dzięki któremu zabieg jest szybki, bezpieczny i bezbolesny.
Co więcej, dzięki zastosowaniu lasera nie powstają blizny, a bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości i wielkości zmian. Przedział cenowy od 450 zł.