W jaki sposób działają nici rewitalizujące?

nici rewitalizujące

Nici rewitalizujące to świetna alternatywa dla liftingów chirurgicznych, wypełniaczy oraz botoksu, na którą decyduje się coraz więcej pacjentów. Nici mogą być stosowane zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. To rozwiązanie dla osób w różnym wieku, które borykają się z utratą jędrności i gęstości skóry, opadaniem tkanek miękkich, zmianą owalu i konturu twarzy oraz pojawieniem się zmarszczek.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici rewitalizujących?

Przed wykonywanym zabiegiem nici są sterylnie przechowywane w jednorazowych kaniulach lub igłach. Daje to pełne bezpieczeństwo przed wdaniem się zakażeń i wirusów. Lekarz znieczula i odpowiednio zaznacza obszar, w którym będą użyte nici. Następnie wykonuje zabieg podskórnej implementacji, przy użyciu bardzo cienkich igieł lub kaniuli.

Specjalista wbija włókna pod kątem lub równolegle do siebie tworząc rusztowanie, które podnosi skórę. Warto wiedzieć, że nici składają się z substancji stosowanej w chirurgii, która w skórze ulega degradacji, czyli zostaje wchłonięta przez organizm i zanika. Przeciętnie zabieg trwa od trzydziestu minut do jednej godziny.

Działanie nici rewitalizujących

Nici do biorewitalizacji PDO służą do miejscowego wzmacniania skóry, czyli tworzenia tak zwanej siatki podtrzymującej. Ponadto zostało udowodnione, że biorewitalizacja nićmi PDO wspomaga naturalne procesy tworzenia się kolagenu wewnątrz skóry oraz wytwarzania elastyny. Pozwala to na skuteczne poprawienie napięcia oraz jędrności skóry.

Zabiegi z użyciem nici pozwalają między innymi na ujędrnienie piersi, skuteczne podniesienie pośladków, skóry na szyli, brzuchu oraz dekolcie. Umożliwiają również podniesienie brwi, wygładzenie kurzych łapek i usunięcie worków pod oczami. Dzięki niciom rewitalizującym można zapomnieć o skutkach starzenia się skóry, ponieważ nabierze ona sprężystości i młodszego wyglądu na długo. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast, jednak końcowy efekt można zobaczyć po około dziewięćdziesięciu dniach. Efekty działania nici rewitalizujących są widoczne nawet do dwóch lat.